Jana Chmúrová

Ahoj,

som Jana Chmúrová.

Téma slobody, lásky, sebalásky, istoty, zmyslu života a podnikania je to, čo mnou hýbe, to, o čom píšem, to, čo žijem a tieto moje postrehy a skúsenosti chcem odovzdať ďalej. Baví ma podnikať, som praktický „snílek“ a každý deň sa učím byť sama sebou.

Mojou túžbou je, aby bol svet lepšie miesto pre život pre mňa a druhých, až budeme z neho odchádzať v porovnaní s tým, keď sme sa do neho narodili. Nech sa deti viac smejú, nech sa ľudia viac smejú, sú slobodnejší telom aj duchom, nech sa viac podporujú, spolupracujú, milujú, grilujú, hrajú, bohatnú a nech si to všetko stihnú užiť počas svojho života.

Začiatok mojej cesty osobného rozvoja nebol práve najšťastnejší. Rozpadával sa mi vzťah a aj sa o rok rozpadol úplne. Po siedmich rokoch spoločného života s partnerom, o ktorom som si myslela, že spolu zostarneme, som cítila, že ho nemilujem tak, ako by si zaslúžil, že ešte chcem spoznať aj niečo iné a veľmi ma to trápilo. Vtedy sa mi rúcal celý môj svet. Bolo to v roku 2007, kedy som začala hltať knihy o vzťahoch od Plzáka, Barbary De Angelis, a mnoho ďalších na tému partnerstva...

Pracovala som vtedy v banke. Prešla som viacerými pozíciami od predajcu až po riaditeľku pobočky. Chcela som byť najlepším predajcom a neskôr najlepšou manažérkou, akou som sa mohla stať. A tak som študovala knihy o predaji, manažmente, koučinku, prešla som rôznymi školeniami a tréningami. Veľmi ma ta práca bavila, ale po siedmich rokoch som cítila, že stagnujem. Cítila som, že ma práca nenapĺňa a opäť ma to trápilo. Za ten čas som stihla načítať a vyskúšať v praxi múdrosť kníh od spisovateľov a podnikateľov, ako Carnegie, David Rock, Dourado, Trump, Ziglar, Ivo Toman, Kiyosaki, Branson a mnoho ďalších.

Neskôr prišlo jedno z najťažších období. Pocit nenaplnenia a nemožnosť riadiť svoj svet podľa vlastných predstáv vyvolal v tom čase u mňa depresiu. Dopresiou volám obdobie, kedy sa zdalo byť najlepším riešením skočiť z okna. Priviedlo ma k čítaniu kníh o pozitívnom myslení. Louise L. Hay, Dzirasa, Hicks, Hajzler, Biblia, tiež knihy o tom, čo depresiu vyvoláva a ako jej predchádzať až k téme osobnej slobody.

V ťažkých obdobiach ma moje knihy a priatelia sprevádzali a vďaka nim som stále rástla.

Stretla som niekoľko skvelých mužov, ale ani pri jednom som nevedela byť šťastná. To ma pritiahlo k téme sebalásky. Miluj svojho blížneho ako seba samého mi trvalo pochopiť dlho. Začala som pracovať na vlastnom šťastí, ktoré nie je závislé na vonkajších okolnostiach.

Stále mám mnoho strachov a pochybností. Teším sa, že ich je každý deň menej a každý deň som viac vďačná za všetko, čo mám. Mám sa rada so všetkým, čo som aj čo nie som. Každé obdobie v mojom živote ma priviedlo k inej otázke, k inej skúsenosti. Až žasnem, ako to je dokonale načasované.

Bod zlomu, ten „kvantový skok“, prišiel, keď som po siedmich rokoch v banke našla odvahu odísť a vzala som zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Stala som sa tvorcom vlastného sveta. Zisťujem, aké to je magické začať si plniť najdivokejšie sny.

Píšem o tom, čo som zažila, čo ma zodvihlo zo stoličky, čo mi fungovalo, aj o tom, čo nefungovalo, ale aj o tom, že na bod zlomu je dobré sa pripraviť.

Teším sa na naše stretnutia, či už osobne alebo na stránke.

jankachmurova(zavináč)gmail.com